Sellest miks ma olen otsustanud taimetoitlaseks hakata

IMG_6617

Eelmine kuu oli mul üks väga raske emotsionaalne periood, seda just seoses toiduvalmistamise ja Marta haiguse tõttu. Ühel päeval oli asi kohe nii hull, et nutsin ja karjusin “jumal küll miks meie, miks minu tütar, miks mina, miks, miks, MIKS, ma ei saa aru..”. Mul oli nii raske olla ja ma olin enda sisse kogunud tohutult emotsioone. Tundsin, et ma ei ole piisavalt hea ema ja olin lausa ahastuses, sest mulle on ikka korralikult selga sajatatud sellega “elu annab täpselt nii palju kui kanda jaksad”. Aga ma ei jaksanud enam…

Mul on selline omapärane oskus igast mustast august ise välja ronida. Samuti ei suuda ma kellelegi minna kurtma “ma ei jaksa, mul on raske, tule aita mind…”, ilmselt olen liiga uhke inimene, et abi küsida, aga ma ei saa öelda, et ma seda nüüd üldse pole teinud, aga siiski väga vähe.

Ma poleks kunagi arvanud, et hakkan oma elu nii kardinaalselt muutma, aga jah, nii mõnigi ema teeb oma lapse/laste heaks ükskõik mida. Ja tegelikult on see ka hädavajalik pööre elus, just seepärast, et ma oskaks Marta toidulauda mitmekesisena hoida ja oma enda tervis korda saada.

Siinkohal tänan ma Paksukest, kes rääkis enda loo taimetoitluse poole liikumisest ja soovitas mulle paari silmaringi avardavat filmi.

Praeguseks hetkeks olen ma võtnud eesmärgiks loobuda igasugusest lihast, kuid ma annan endale ka aega, et täiesti lihast loobuda. See tähendab, et kui näiteks söön kartulisalatit, kus on sees liha, siis ei pirtsuta, aga võtan kõrvale rohkem taimset. Minuga koos peavad ju harjuma ka mu lähedased, et mina ja mu tütar oleme taimetoitlased. Piimatoodetest ma hetkel ei loobu ning kookidele ja küpsetistele ei hakka ma ka taimseid asendusi otsima. Selleks võtan ma kunagi oma aja.

 

Millal Sina viimati midagi nii elumuutvat tegid?

Advertisements

3 thoughts on “Sellest miks ma olen otsustanud taimetoitlaseks hakata

  1. Ausalt. Ma vist ei suudaks kunagi taimetoitlaseks hakata.. rääkimata veganlusest. Ma isegi ei tea miks. Sest mulle meeldib kala? 😀 No idea. Aga müts maha nende ees, kes suudavad!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s